Sobota, 19 września 2020

ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa
tel. 22 621-50-08 fax wew. 35
tel. 22 622-52-88 fax wew. 35
kontakt@parafiaorione.rel.pl

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Alojzego Orione

Msze Święte w kościele Dzieciątka Jezus

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00
Dni powszednie: 7.00, 8.15, 18.00

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek i Czwartek: 10.00-12.00; 16.00-17.30,

Sobota: 10.00-12.00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Poniedziałek - Piątek: godz. 9.00 - 17.45

Jubileusz ks. Antoniego Wity [zdjęcia]

W niedzielę 16 lutego 2020 roku, dziękowaliśmy Bogu za 25 lat kapłaństwa byłego proboszcza naszej parafii ks. Antoniego Wity. Czcigodny Jubilat przewodniczył Mszy św. o godz. 11.30. Liturgię koncelebrował głoszący homilię ks. Krzysztof Wojtynia, którego również pamiętamy z wieloletniej posługi w naszej wspólnocie parafialnej, ks. Proboszcz Jarosław Gralicki, ks. Jerzy Pawłowski oraz ks. Stanisław Pawlina. W trakcie homilii ks. Krzysztof przedstawił istotę powołania i kapłaństwa. - Życzę ci wciąż na nowo odkrywania głębi tego wielkiego daru jakim jest bycie kapłanem - mówił ks. Wojtynia.

Po komunii św. w imieniu wspólnoty parafialnej i współbraci życzenia złożył ks. Proboszcz: - Życzę ci, abyś każdego dnia spalał się dla Chrystusa. Abyś wpatrywał się w swoich patronów i abyś sprawował każdą eucharystię i każdy sakrament tak, jakbyś miał to uczynić po raz ostatni. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże.

Życzenia złożył również nasz były parafianin i ministrant honorowy p. Piotr Motyliński, publikujemy w całości:

Drogi Księże Antoni

Kiedy dzisiaj, po 25 latach Twego kapłańskiego życia w Zgromadzeniu św. Alojzego Orione, spotykamy się tu ponownie, trudno myśleć i mówić bez najgłębszego wzruszenia. Poprzez Eucharystię, która jest przede wszystkim dziękczynieniem, a także poprzez osobiste modlitwy i naszą obecność dzisiaj, wyrażamy wielką radość z tego, że jesteśmy znowu tutaj razem, z Tobą - nasz kapłanie i przyjacielu, którego długie lata kapłańskiego życia związane są z Twoim posługiwaniem jako proboszcza i prowincjała. Z wielkim poświęceniem i oddaniem, realizującym swe powołanie, który zawsze byłeś z nami, zarówno przy sakramencie małżeństwa, jak przy chrzcie naszych dzieci a także przy pożegnaniu naszych kochanych zmarłych. Cieszymy się, że dane nam było razem uczestniczyć w kanonizacji św. Alojzego Orione. I dzisiaj znowu jesteśmy tutaj razem. Niezbadane wyroki Boskiej Opatrzności. A na twoich kapłańskich dłoniach, zawsze nam błogosławiących, ze czcią składamy pocałunek wiernych, Liturgicznej Służby Ołtarza. Niech Najświętsza Maryja Panna, święty Antoni z Padwy,  św. Alojzy Orione i św. Jan Paweł II stawiają się za Tobą, księże Antoni, abyś długie jeszcze lata służył Bogu i ludziom, w całym bogactwie kapłańskiego posługiwania.

W imieniu wspólnoty Żywego Różańca słowa wdzięczności skierowała p. Anna Cichal. W swoim słowie przed udzieleniem błogosławieństwa ks. Antoni podziękował zebranym za udział w uroczystości i wsparcie w trakcie posługi w naszej parafii.

Księże Jubilacie, życzymy wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w Swej opiece i wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest pod tym linkiem.Za wszystkie ofiary oraz każdy gest życzliwości

i dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać!

Konto bankowe: Ing Bank Śląski BSK S.A. 55 1050 1025 1000 0022 4437 9182