Piątek, 18 września 2020

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Poniedziałek - Piątek: godz. 9.00 - 17.45

13 WRZEŚNIA 2020 ROKU - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu wczorajszym w naszej parafii odbyła się Pierwsza Komunia Święta dzieci ze szkoły nr 26. Pamiętajmy o i ich rodzinach w swoich modlitwach.

2. Wydarzenia liturgiczne tygodnia
• Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie;

• W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

• w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, Papieża Cypriana, biskupa;

• w czwartek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa;

• w piątek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W tym dniu od godz. 21.00 zapraszamy na comiesięczną Noc Nikodema;

3. W dzisiejszą niedzielę puszka po Mszach św. przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. Za względy na pandemię koronawirusa, decyzją papieża Franciszka zbiórka z Wielkiego Piątku została przeniesiona na niedzielę poprzedzającą Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. Siostra Anna ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo zaprasza dzisiaj po Mszy św. o od. 18.00 młodzież, która poszukuje odpowiedzi na swoje pytania i problemy. Siostra oczekiwać będzie przed kościołem;

5. W naszej parafii od dłuższego czasu odbywają się spotkania wolontariuszy, warsztaty szkoleniowe, spotkania duszpasterskie wspólnoty Drabina Jakubowa. Gromadzi ona osoby o różnym stopniu sprawności i zajmuje się promocją wolontariatu i pomocą osobom z niepełnosprawnościami. Ksiądz Łukasz Mikołajczyk, który jest odpowiedzialny za Drabinę Jakubową, niedawno sprowadził się do naszej parafii, a teraz zaprasza do wolontariatu i uczestnictwa w spotkaniach. Więcej o tej inicjatywie i o wolontariacie można się dowiedzieć na stronie www.drabinajakubowa.pl lub bezpośrednio u ks. Łukasza.

6. W poniedziałek 14 września, po Mszy Świętej o 18.00 zapraszamy do udziału w wyjątkowym nabożeństwie. W Święto Podwyższenia Krzyża odbędzie się adoracja Krzyża Pana Jezusa, z dziękczynieniem za Jego miłość, za dar zbawienia. Do uwielbienia zaprasza Duszpasterstwo Drabiny Jakubowej. Adoracja potrwa około godziny.

7. Od 23 września ruszają znów regularne spotkania Duszpasterstwa Drabiny Jakubowej. Wolontariusze i podopieczni zapraszają do modlitwy, rozważania Pisma Świętego, rozmowy. Podczas spotkań oczywiście będzie obowiązywać zachowanie zasad bezpieczeństwa covid.

8. Zakończyliśmy remont zewnętrznych murów naszego kościoła. Galeria ze zdjęciami znajduje się na stronie parafialnej. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na ten cel i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

9. Od września rozpoczyna się nowy nabór do chóru parafialnego Cantoribus. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na próby chóru w każdy wtorek o godz. 19:00. Spotkania odbywają się w salce parafialnej. Więcej informacji można uzyskać u Pana organisty po każdej Mszy Świętej oraz pod numerem telefonu podanym na plakacie.

10. Komunia św. podczas Eucharystii udzielana jest w następujący sposób: osoby pragnące przyjęć Chrystusa na rękę przy balustradzie od strony obrazu Serca Jezusowego do środka balustrady natomiast osoby pragnące przyjąć w sposób tradycyjny od środka balustrady do figury Matki Bożej Fatimskiej;

11. Powierzmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych naszych parafian, zmarłych w zeszłym tygodniu Irenę Rybacką, Sabinę Płocharczyk, zmarłych na skutek koronowirusa, księży, braci zakonnych, którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.