Wtorek, 11 grudnia 2018

Koncert pieśni patriotycznych [zdjęcia]

W niedzielę 11 listopada 2018 roku, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, o godz. 16.00 w naszym kościele odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru "Cantoribus" z towarzyszeniem parafialnego zespołu "Eleven's Band", w całości pod kierunkiem p. Karola Szymkowiaka - organisty. Na wstępie zebrani usłyszeli Poloneza A-dur w wykonaniu p. Martyny Kułakowskiej.

Następnie zgodnie z zapowiedzią udaliśmy się w muzyczną podróż przez utwory (przeplatane wierszami), które towarzyszyły tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Chór wykonał następujące pieśni: Życzenie, Ojcze z niebios, My pierwsza brygada, Przybyli ułani, Wojenko wojenko, Szara piechota, Hej hej ułani, Rota, O mój rozmarynie, Serce w plecaku, Warszawskie dzieci, Piosenka o mojej Warszawie oraz Gdzie są kwiaty z tamtych lat. Ostatnim utworem koncertowym był wykonany przez "Eleven's Band" Polonez z filmu "Pan Tadeusz" autorstwa Wojciecha Kilara.

Koncert poprowadził znany w naszej wspólnocie parafialnej ks. Zbigniew Okulus, który specjalnie na tę okazję przyjechał ze swojej obecnej placówki w Malborku. Spektakl zgromadził sporą liczbę parafian. Swoją obecnością zaszczycił również Przełożony Prowincjalny Zgromadzenia ks. Orionistów - ks. Krzysztof Miś, a wdzięczność za tak piękne przeżycie muzyczne wyraził ks. Proboszcz Jarosław Gralicki, który w imieniu zebranych poprosił "na bis" o pieśń z Powstania Warszawskiego "Warszawskie dzieci", a ponieważ oklaski po występie zdawały się nie mieć końca, chór zdecydował o powtórzeniu jeszcze jednej pieśni: "Hej, hej ułani".

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak wspaniałe przeżycie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: p. Karolowi, naszym chórzystom, solistom i zespołowi muzycznemu. Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze.

Wkrótce na stronie zamieścimy wszystkie piosenki w wersji wideo. Na ten moment zapraszamy do działu Foto Galeria, gdzie znajdują się zdjęcia z tego wydarzenia.