Wtorek, 11 grudnia 2018

Jubileusz ks. Krzysztofa Gołębiewskiego [zdjęcia]

W niedzielę 23 września 2018 roku, dziękowaliśmy Bogu za 25 lat kapłaństwa naszego parafianina - ks. Krzysztofa Gołębiewskiego (krótką notkę biograficzną zamieściliśmy w tym miejscu). Czcigodny Jubilat przewodniczył Mszy św. o godz. 11.30. Liturgię koncelebrował ks. Proboszcz Jarosław Gralicki oraz ks. Jerzy Pawłowski. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, których ks. Krzysztof jest kapelanem. Liturgię śpiewem uświetnił również chór parafialny i schola dziecięco - młodzieżowa.

Po komunii św. w imieniu wspólnoty parafialnej i współbraci z Lindleya życzenia złożył ks. Proboszcz: - Pamiętam twoje słowa, z czasów kiedy byłeś opiekunem ministrantów w mojej parafii we Włocławku, że życie kapłańskie jest piękne, ale niezmiernie trudne. Życzę ci zatem świętości w sprawowaniu Eucharystii, świętości w dążeniu do niej, poprzez zwalczania swoich niedoskonałości oraz przeżywania każdej Mszy św. tak jakby miała być ostatnia w twoim życiu. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski, św. Alojzy Orione udziela błogosławieństwa a twój Patron niech cię strzeże każdego dnia - mówił ks. Proboszcz.

W swoim słowie ks. Krzysztof przypomniał wydarzenia sprzed 25 lat, święcenia i mszę św. prymicyjną w naszym kościele, podziękował zebranym za udział w uroczystości. W sposób szczególny słowa skierował do ks. Stanisława Pawliny, który 25 lat temu pełnił funkcję prowincjała księży orionistów. Jubilat wyraził nadzieję, że wkrótce do naszej parafii trafią relikwie ks. Franciszka Drzewieckiego - drugiego orionisty wyniesionego na ołtarze, męczennika z obozu koncentracyjnego w Dachau.

Na koniec ks. Krzysztof udzielił wszystkim zebranym specjalnego błogosławieństwa.

Księże Krzysztofie, życzymy wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w Swej opiece i wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia.

Fotorelacja z uroczystości dostępna jest pod tym linkiem.