Czwartek, 21 lutego 2019

ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa
tel. 22 621-50-08 fax wew. 35
tel. 22 622-52-88 fax wew. 35
kontakt@parafiaorione.rel.pl

Parafia Rzymskokatolicka Świętego Alojzego Orione

Msze Święte w kościele Dzieciątka Jezus

Niedziela: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 - dla dzieci,
13.00 (oprócz lipca i sierpnia), 18.00
Dni powszednie: 6.15 (oprócz sobót oraz lipca i sierpnia), 7.00, 8.00, 18.00

Kancelaria parafialna czynna:

wtorek i czwartek: 11.00-12.00 i 16.00-17.30
sobota: 11.00-12.00

 

Mapa parafii

Dzień Ministranta Oriońskiego [zdjęcia]

W sobotę 21 kwietnia w naszym kościele odbył się III Prowincjalny Dzień Ministranta Oriońskiego. Hasłem spotkania były słowa patrona naszej parafii św. Alojzego Orione "Bracia Polacy! Nie upadajcie na duchu! Ufajcie Panu, bo Polska na pewno zmartwychwstanie!". Hasło nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do naszego kościoła przybyło wraz z opiekunami ponad 70 chłopców z parafii oriońskich w całym kraju: Zduńska Wola (Parafia św. Antoniego) z ks. Piotrem Jaskiem, Kalisz (Parafia Opatrzności Bożej) z ks. Damianem Laskowskim, Włocławek (Parafia Najświętszego Serca Jezusowego) z ks. Michałem Szczypkiem - którego pamiętamy z rocznej asystentury w naszej parafii w roku 2009/2010 oraz dk. Piotrem Mosakiem, Wołomin (Parafia św. Józefa Robotnika) z ks. Michałem Misiem, Malbork (Parafia św. Jana Chrzciciela) z dk. Michałem Pawłowskim, Łaźniew (Parafia św. Antoniego) z kl. Dawidem Szpryngielem. Naszą parafię reprezentował ks. Proboszcz Jarosław Gralicki wraz z grupą ministrantów, którzy byli organizatorami spotkania.

Centralnym punktem była Msza św. której przewodniczył ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski, homilię wygłosił ks. Marcin Chrzęszczyk - referent ministrancki w zgromadzeniu ks. Orionistów, który w swoim słowie życzył zebranym, aby służba ministrancka była przede wszystkim pięknym wyrazem wiary w Jezusa Chrystusa i w Jego obecność na ołtarzu i we wszystkich znakach liturgicznych. - Pięknym owocem wiary jest również to, że niektórych z nas Pan powołuje, aby być jeszcze bliżej Niego, aby z tej służby przy ołtarzu przejść do służby kapłańskiej. Do serc niektórych z was Pan Bóg będzie kierował takie pragnienie. I tylko ktoś kto jest człowiekiem wiary, będzie potrafił odpowiedzieć Jezusowi "chcę pójść za Tobą". Każdy kto zaufa Bogu, przyjmie Jego wyzwanie, będzie szczęśliwy. Życzę Wam, abyście byli ministrantami wiary w Pana Jezusa i otwartymi na Jego natchnienia i Jego wezwania - zakończył ks. Marcin. Liturgię ubogaciła śpiewem dziecięco - młodzieżowa schola naszej parafii z p. Mariolą Mączyńską i p. Karolem Szymkowiakiem.

Po Mszy św. każdy uczestnik spotkania otrzymał okolicznościową pamiątkę, którą była koszulka z logo naszego kościoła na awersie i portretem ks. Alojzego Orione na odwrocie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawy (m.in. okolice Starówki z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałacem Prezydenckim oraz Katedrą św. Jana). Po powrocie na Lindleya miał miejsce obiad w formie zupy, grilla, ciast i napojów oraz prezentacja o życiu i działalności św. Alojzego Orione, którą przedstawił Maciej Raczko.

Na koniec ks. Marcin Chrzęszczyk podziękował wszystkim za udział w spotkaniu i zaprosił na kolejny Dzień Ministranta, który odbędzie się w Zduńskiej Woli. Po wspólnym błogosławieństwie na rozesłanie udzielonym przez wszystkich kapłanów obecnych na spotkaniu, każdy z uczestników otrzymał książkę o życiu ks. Alojzego Orione.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Za wszystkie ofiary oraz każdy gest życzliwości

i dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać!

Konto bankowe: Ing Bank Śląski BSK S.A. 55 1050 1025 1000 0022 4437 9182