Sobota, 22 lipca 2017

Odpust Parafialny [zdjęcia]

W niedzielę 14 maja przeżywaliśmy odpust parafialny. Na wszystkich Mszach świętych homilie głosił ks. Łukasz Mikołajczyk - orionista, założyciel i koordynator Drabiny Jakubowej w oriońskiej placówce w Brańszczyku nad Bugiem. Ksiądz Łukasz opowiadał o pracy wolontariuszy w trakcie turnusów rekolekcyjnych oraz czym na co dzień zajmują się księża Orioniści: w hospicjum, fundacji ks. Orione, zakładach opiekuńczo - leczniczych, świetlicach środowiskowych, domach dla bezdomnych.

Kaznodzieja zaznaczył, że wszystko zaczęło się od człowieka, który powiedział Panu Bogu TAK i dzięki któremu posypała się cała lawina wydarzeń które karmią głodnych, ubierają ubogich, które przynoszą pocieszenie, pojednanie, rozgrzeszenie. Od jednego TAK wypowiedzianego przez ks. Alojzego Orione.

Główna Msza św. - została odprawiona o godz. 13.00. W koncelebrze uczestniczył ks. Proboszcz Jarosław Gralicki oraz ks. Jerzy Pawłowski. Msza św. odbyła się udziałem dzieci, które w tym dniu obchodziły rocznicę przyjęcia pierwszej komunii św. Przed błogosławieństwem ks. Proboszcz podziękował wszystkim za obecność oraz dokonał powołania Rady Parafialnej poprzez odczytanie nazwisk, wręczenie nominacji i błogosławieństwo.

Po Mszy św. na terenie przykościelnym odbył się festyn, w trakcie którego wystąpił zespół orkiestry dętej, którą pamiętamy z Mszy św. rezurekcyjnej. Swój program zaprezentowała schola dziecięca oraz wspólnota Żywego Różańca. Nastąpiło także przedstawienie wszystkich grup parafialnych. Schola wraz z rodzicami zorganizowała kiermasz pamiątek, a w ramach zabaw dla najmłodszych odbył się konkurs artystyczny, była również możliwość pomalowania twarzy. Dla chętnych była możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. Całość festynu uzupełnił poczęstunek w formie grilla, zimnych napojów, herbaty i słodyczy.

Zdjęcia z Mszy św. znajdują się pod tym adresem, z festynu w tym miejscu lub w dziale Foto Galeria.