Sobota, 22 lipca 2017

Imieniny ks. Stanisława Pawliny [zdjęcia]

W uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski, swoje imieniny obchodził Dyrektor Wspólnoty Zakonnej przy Lindleya - ks. Stanisław Pawlina - pierwszy Proboszcz naszej Parafii i były przełożony prowincjalny Zgromadzenia księży Orionistów. Uroczysta Msza św. z udziałem i przewodniczeniem Solenizanta została odprawiona w poniedziałek 8 maja o godz. 18.00. W koncelebrze wzięli udział: ks. Jarosław Gralicki - Proboszcz Parafii, ks. Zbigniew Okulus, ks. Alojzy Makówka oraz ks. Łukasz Mikołajczyk - duszpasterz osób niepełnosprawnych w oriońskiej placówce w Brańszczyku.

Imieniny ks. Stanisława zbiegły się z białym tygodniem, dlatego we Mszy św. uczestniczyły dzieci, które w sobotę przyjęły pierwszą komunię świętą. Dzieciaki ofiarowały Solenizantowi po jednym kwiatku z wiązanek, które otrzymały w trakcie uroczystości przyjęcia komunii jako wyraz wdzięczności za posługę ks. Stanisława w naszej Parafii.

Po komunii św. w imieniu wspólnoty parafialnej i współbraci z Lindleya życzenia złożył ks. Proboszcz. Wyrazy wdzięczności wyrazili również przedstawiciele grup parafialnych: Ministranci, Żywy Różaniec, grupa młodzieżowa, grupa modlitewna w ramach wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenat i Akcja Katolicka. W swoim słowie Solenizant podziękował zebranym za obecność i modlitwę. Zwrócił się również do dzieci  pierwszokomunijnych (nawiązując do homilii ks. Zbigniewa Okulusa) aby pamiętały o modlitwie do swoich patronów. Po Mszy św. zebrani mieli okazję poczęstować się imieninowymi słodyczami.

Ks. Stanisławowi życzymy wielu łask, opieki Patrona oraz Założyciela - świętego Alojzego Orione, błogosławieństwa Bożego na jak najdłuższe lata służby Bogu i ludziom.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, które znajdują się tradycyjnie w dziale Foto Galeria.