Poniedziałek, 22 października 2018

Termin najbliższego spotkania: piątek 26 października 2018 roku, godz. 18.30

Papież Franciszek na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży:

"A Wy, ludzie młodzi, jakie żywicie obawy? Co was najbardziej niepokoi w głębi serca? W wielu z was istnieją obawy "drugoplanowe", że nie jesteście kochani, lubiani, nieakceptowani takimi, jakimi jesteście. Dziś jest wielu młodych, którzy mają poczucie, że muszą być inni od tego, czym są w rzeczywistości, próbując się dostosować do często sztucznych i nieosiągalnych standardów. Nieustannie dokonują retuszowania swoich wizerunków, chowając się za maskami i fałszywymi tożsamościami. U wielu z nich mamy do czynienia z obsesją na tle otrzymywania jak największej liczby "polubień". I z tego poczucia nieadekwatności rodzi się wiele obaw i niepewności. Inni lękają się, że nie znajdą bezpieczeństwa emocjonalnego i zostaną sami. W wielu, w obliczu niepewności związanej z pracą, wkracza lęk przed niemożnością znalezienia satysfakcjonującej afirmacji zawodowej, nie spełnienia swoich marzeń. Te obawy są dziś bardzo obecne w wielu młodych ludziach, zarówno wierzących, jak i niewierzących. Także ci, którzy przyjęli dar wiary i poważnie poszukują swojego powołania, nie są rzecz jasna wolni od strachu. Niektórzy myślą: może Bóg chce ode mnie, albo zażąda ode mnie za wiele. Może przemierzając drogę wskazaną mi przez Niego, nie będę naprawdę szczęśliwy, albo nie będę mógł sprostać temu, o co mnie prosi. Inni zadają sobie pytanie: czy podążam drogą wskazaną mi przez Boga, kto może mi zagwarantować, że będę mógł podążać nią do końca? Czy nie ulegnę zniechęceniu? Czy nie stracę entuzjazmu? Czy będę umiał wytrwać przez całe me życie?"

Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego pragniemy zaprosić Ciebie na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Sakrament ten jest kolejnym etapem w życiu chrześcijanina. Przez ten dar człowiek zostaje umocniony do składania świadectwa swej wiary.

"Będziecie Moimi świadkami aż po krańce ziemi".( Dz 1,8 )

Będziemy czynić to w ramach naszych spotkań. Wszystko to ma pomóc nam otworzyć serca na działanie Ducha Świętego. Wielu ludzi mówi dzisiaj , jestem wierzący, wierzę w Boga, chodzę do kościoła. Życie weryfikuje nasze słowa, nasze motywacje. Szczególnie gdy chodzi o ludzi młodych tak często dzisiaj zagubionych, poszukujących sensu i celu życia. Czas przygotowania to czas szukania odpowiedzi na te i podobne pytania. To czas odkrywania Boga i Jego działania w naszym życiu. To czas odkrywania Kościoła jako wspólnoty. W tym doświadczeniu liczy się bardzo Twoja głęboka motywacja serca. Czego szukasz? Czego naprawdę oczekujesz?
Pomocą w odpowiedzi niech będzie Słowo Boże J 1, 35-42

Każdy ma jakąś motywację i wizję życia. Każdy ma też swoją historię, która określa, dlaczego szukam Boga w Kościele, w przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania.

Zapraszamy Ciebie abyś wspólnie z rodzicami odpowiedział sobie na kilka pytań
Co jest bezpośrednią przyczyną mojej decyzji przygotowywania się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania?

1. Historia mojego życia i poszukiwanie?
2. Jakieś zdarzenie?
3. Osoba?
4. Konieczność życiowa?
5. Czy naprawdę potrzebuję Boga?

Chrześcijaństwo to osobiste spotkanie z Bogiem. To sprawa wyboru tego, który przyszedł do nas w Jezusie Chrystusie – miłości do nas.

Dlatego czeka, abyśmy Go także wybrali, szczerze.

a) Co jest dla ciebie najważniejsze życiu?
b) Czy przyjście na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania może ci w tym pomóc?
c) Jakie są twoje motywy przyjęcia tego sakramentu?
d) czy widzisz potrzebę zmiany w twoim życiu?
e) Jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu?
f) Z czym byś się zwrócił do Boga własnymi słowami?

Pierwszą ważną sprawą jest budzenie pragnienia Boga i próby poszukiwania. Sam będziesz mógł tego Boga odkrywać. Bóg też ciebie szuka, a właściwie pierwszy zaczął ciebie szukać. Święty Augustyn powiedział: stworzyłeś nas Boże dla siebie i niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Tobie.

Jezus, w proponowanym tobie fragmencie Ewangelii, mówi - chodźcie a zobaczycie.

W tym duchu zapraszamy ciebie na tę drogę przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby mężnie wiarę wyznawał, bronił jej i żył według jej zasad.