Wtorek, 15 października 2019

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Poniedziałek - Piątek: godz. 8.30 - 17.45

13 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast po  Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców oraz dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.

2. Kończy się pomału remont zewnętrznych ścian naszej świątyni. Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli swoimi ofiarami fundusz remontowy.

3. W ubiegły poniedziałek powrócił z renowacji do naszego kościoła obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się w głównym ołtarzu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwie różańcowym, w uroczystej Mszy św. oraz Apelu Jasnogórskim.

4. Po każdej Mszy św. niedzielnej i tygodniowej istnieje możliwość wpisania swoich podziękowań do parafialnej Księgi  Dziękczynnej, za wysłuchanie próśb zanoszonych za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny. Księga znajduje się na stoliku przed Ołtarzem. Wszystkie te dziękczynienia odczytamy podczas Apelu Jasnogórskiego w najbliższy piątek tj. 18 października w czasie Nocy Nikodema o godz. 21.00 na który serdecznie zapraszamy. Adoracja w monstrancji Fatimskiej przez cały dzień i w nocy. W tym czasie będzie możliwość skorzystania także ze spowiedzi św.

5. Zachęcamy wszystkich parafian do zamawiania intencji Mszalnych. Eucharystia jest bowiem najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym najbliższym i nam samym.

6. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:

• We wtorek wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła;

• W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

• W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

• W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 18.00 Msza św. dla pracowników Służby Zdrowia;

• W sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika;

7. Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: "Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misji w świecie". Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka w naszej parafii od 21 października rozpoczniemy katechezy Dobrej Nowiny, która może zmienić twoje życie. Bogu na Tobie zależy. Katechezy będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii.

9. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych naszych parafian, zmarłą w zeszłym tygodniu Irenę Pająk, Eugeniusza Nowaka, księży którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów oraz personel medyczny szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek.