Wtorek, 30 maja 2017

Niedziela i Święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 - dla dzieci,

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017 r.

1. Drodzy Parafianie. W związku z powtarzającymi się sygnałami o zbieraniu po domach pieniędzy na remont naszego kościoła, informujemy że parafia nie upoważniła nikogo do kwestowania na ten cel. Wszelkie tego typu inicjatywy są próbą wyłudzenia, które należy zgłaszać na policję. Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod parafię i prosimy w miarę możliwości o rozpowszechnienie tej informacji.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej zostanie odmówiona modlitwa o beatyfikację Księdza Prymasa.

3. Wydarzenia liturgiczne tego tygodnia:

• W poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

• W środę Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych;

• W czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika;

• W sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; W tym dniu nabożeństwo pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 8.00;

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Również w czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W naszej świątyni odbywać się będą przed Mszą św. o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę przypada X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem. Po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

6. Pragniemy poinformować, ze sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Daniel Dariusz Jeziak - kawaler, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie oraz Weronika Ewelina Ojdana - panna, parafia tutejsza.

7. Za wszystkie ofiary oraz każdy gest życzliwości i dobroci składamy Bóg zapłać..

8. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych w zeszłym tygodniu: Romualda Franciszka Bojaruniec zmarłych z naszych rodzin, księży którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek.