Niedziela, 05 kwietnia 2020

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Poniedziałek - Piątek: godz. 9.00 - 17.45

5 KWIETNIA 2020 ROKU - NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa Liturgia Wielkiego Tygodnia przebiegać będzie według wytycznych ks. Kardynała Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego bez udziału ludu. Dla każdego z nas jest to bardzo trudny moment w życiu, kiedy nie możemy w pełni uczestniczyć w Eucharystii i nabożeństwach, mimo tego prosimy o uszanowanie decyzji ks. kardynała. Wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane na naszym parafialnym kanale na YouTube.

Przebieg Świętego Triduum jest następujący:

• W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, za zgodą Stolicy Apostolskiej, będzie odprawiana bez ludu, pominięty zostanie obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum, nie będzie przenoszony do Ciemnicy.

• W Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 będzie sprawowana bez udziału ludu. Adoracja krzyża poprzez przyklęknięcie (a nie ucałowanie).  W tym dniu od godz. 21.00 przez całą noc kościół będzie otwarty. Będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Osoby pragnące czuwać przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie proszone są o wpisanie się na listę, która znajduje się w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u ks. Proboszcza pod numerem telefonu 603 258 216.

• W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zalecane jest błogosławieństwo podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. (Tekst dostępny jest w tym miejscu). Sprawowana o godz. 19.00 Wigilia Paschalna bez udziału ludu w całości odbędzie się wewnątrz świątyni. Jej pierwsza część - Liturgia Światła, zostanie ograniczona do zapalenia paschału i śpiewu Exultet. Liturgia chrzcielna – do poświęcenia wody i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Ani po Wigilii Paschalnej ani przed Mszą o świcie sprawowaną w Wielkanoc nie będzie procesji rezurekcyjnej.

• Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. będą sprawowane o godz. 6.00, 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 oraz o 18.00. Pamiętajmy o wytycznych ministra zdrowia o 5 osobach w czasie Eucharystii.

2. Wyjątkowo w tym roku – ze względu na pandemię – w czasie Triduum Paschalnego kapłani będą mogli udzielać Komunii świętej nie tylko chorym, ale także innym wiernym, którzy o to poproszą.

3. Dobroć Waszych serc DRODZY PARAFIANIE jest wielka. Dziękujemy Wam, mimo Waszej nieobecności na Eucharystii w kościele, za wsparcie modlitewne nas kapłanów i prosimy o ciągłą modlitwę w intencji całego świata oraz o ustanie pandemii. Odmawiajmy codziennie Różaniec św. i powierzajmy świat Miłosierdziu Bożemu. Dziękujemy również za składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni. Niech Bóg miłosierny błogosławi wam i waszym najbliższym.

4. Od poniedziałku do środy Msze święte będą sprawowane według porządku powszedniego. Spowiedź w czasie wszystkich Mszy świętych oraz codziennie w godz. 10.00–12.00 i 15.00-17.00 włącznie do soboty, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Numer telefonu do kontaktu (22) 621 50 08 jest wywieszony w gablocie parafialnej.

5. Zachęcamy do prywatnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu zachowując obowiązujące nas przepisy prawa państwowego oraz o troskę o osoby starsze, samotne, które potrzebują pomocy. Prosimy o zgłaszanie takich osób do kancelarii lub zakrystii.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek  od godz. 11.00-12.00; 16.00-17.30, prosimy jednak korzystać z niej w wyjątkowych sytuacjach. Polecamy załatwianie spraw kancelaryjnych w miarę możliwości korzystając z telefonu lub poczty elektronicznej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki patrona naszej parafii.

8. Bardzo dziękujemy za wszelkie dobro otrzymywane każdego dnia oraz za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni.

9. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych naszych parafian, księży którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów oraz personel medyczny szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek.