Piątek, 23 października 2020

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Poniedziałek - Piątek: godz. 9.00 - 17.45

18 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nasz kościół, decyzją sanepidu, nadal zostaje zamknięty z powodu wykrycia u niektórych księży obecności wirusa covid-19. Bardzo dziękujemy wszystkim za troskę i pamięć, za każde dobre słowo oraz wsparcie jakie otrzymujemy każdego dnia. Informujemy, że wszystkie Msze święte oraz nabożeństwa są odprawiane w kościele bez udziału wiernych  i transmitowane przez internet. W najbliższym czasie poinformujemy na naszej stronie parafialnej o dniu wznowienia Mszy świętej z udziałem wiernych. Osoby, które pragną uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię Świętą, mogą to uczynić w sąsiednich parafiach.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału każdego dnia o godz. 21.00 w Apelu Jasnogórskim z naszej świątyni. Będzie on transmitowany przez internet. Bądźmy razem jako wspólnota parafialna i ofiarujmy nasze modlitwy przez wstawiennictwo naszej Królowej w intencji ustania pandemii oraz pogłębienia naszej wiary.

3. W dzisiejszą niedzielę w sposób szczególny pamiętajmy o pracownikach Służby Zdrowia, którzy z takim poświęceniem i ofiarą oddają się służbie chorym i cierpiącym. Niech ich patron Św. Łukasz wyprasza dla nich potrzebne łaski;

4. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:

• w poniedziałek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki;

• we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego;

• w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

5. Można już składać kartki z wypominkami jednorazowymi, oktawalnymi i rocznymi. W zawiązku z sytuacją w której teraz się znajdujemy wypominki można wysyłać na naszą skrzynkę emailową bądź wrzucać do skrzynki, która znajduje się przy drzwiach wejściowych do domu zakonnego;

6. Za wszystkie ofiary składane przez internet na utrzymanie naszej świątyni bardzo serdecznie dziękujemy;

7. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Oto Treść tego komunikatu:

„W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.
         Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy czerwonej zachowujemy zasadę 7 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele, zaś w parafiach w strefie żółtej – 4 metry na jedną osobę. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.
Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.
Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.
                                                                                         kard. Kazimierz Nycz
                                                                               Arcybiskup Metropolita Warszawski

8. Powierzmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych naszych parafian: Adama Armak, Irenę Kwiatkowską, Piotra Klaudiusza Sekular, zmarłych na skutek koronowirusa, księży, braci zakonnych, którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.