Środa, 18 lipca 2018

15 lipca 2018 r. - XV Niedziela Zwykła

1. Wszystkim Parafianom - dzieciom, młodzieży, rodzicom i starszym, którzy udają się na wakacje, życzymy, aby ten czas przeżyli w spokoju, radości i odpoczynku. Radości z przebywania na łonie natury i z drugim człowiekiem. Życzymy szczęśliwego dotarcia do miejsc przeznaczenia i bezpiecznych powrotów do domów. Witamy przybyłych do naszej parafii gości i życzymy udanego wypoczynku. Wszystkich gorąco zachęcamy do obecności na niedzielnych mszach świętych oraz do codziennej modlitwy.

2. Wydarzenia liturgiczne tego tygodnia:

• W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

3. Zapraszamy od poniedziałku do piątku na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu oraz w każdy piątek na godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00;

4. Informujemy, że Sakramentalny Związek Małżeński pragną zawrzeć:

* Michał Tomasz Gregorczyk, kawaler, parafia św. Michała Archanioła w Warszawie, Martyna Adrianna Rosiak, panna, parafia tutejsza (drugie zapowiedzi);

* Michał Arkadiusz Borawa, kawaler, parafia tutejsza i Joanna Dubaj, panna, parafia Przemienienia Pańskiego w Budziszewiczach;

5. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy swój wolny czas poświęcili, aby wysprzątać nasz kościół po remoncie. Jednocześnie informujemy, że  od kilku dni trwa drugi etap remontu elewacji zewnętrznej. W tym roku konserwacja obejmie ostatni fragment elewacji północnej oraz część elewacji zachodniej. Na ten moment rusztowania zostały ustawione przy północno-zachodnim narożniku. Cały czas czekamy na zgodę Zarządu Dróg Miejskich na instalacje rusztowań od ulicy Lindleya. Remont polega na konserwacji i renowacji elewacji ceglanej, konserwacji i renowacji elementów stalowych okien, renowacji obróbek blacharskich, konserwacji i renowacji tynków wraz z pracami porządkowymi.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Alojzego Orione;

7. Za wszystkie ofiary składane na remont Kościoła, każdy gest życzliwości i dobroci składamy serdeczne Bóg zpłać.

8. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych naszych parafian, księży, którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek.